sobota 27. júla 2013

Torta s prekvapením pre Agátku - rok 2


Túto tortu som objavila na nete, zapáčila sa mi a tak som ju Agátke upiekla na jej druhé narodeniny. Torta mala úspech. Deti ani tak nezaujímala samotná torta ako to prekvapenie ktoré sa skrývalo vo vnútri.  


Torta splnila moje očakávanie, keď som ju rozkrojila, zvnútra sa vysypali lentilky
deti sa na ne hneď vrhli a pustili sa do vyjedania. 
Korpus:
5 celých vajec
150g kryštálového cukru
150g hladkej múky
2 lyžice vlažnej vody
1/2 malej lyžičky prášku do pečiva
Bielka s cukrom vyšľaháme na tuhý sneh, postupne pridávame žĺtka a vodu, nakoniec pridáme preosiatu múku spolu s práškom do pečiva. Cesto dáme do vymazanej a vysypanej tortovej formy, ja som použila dve malé s priemerom 17cm. Pečieme na 160°C asi 30-35 minút, ak použijete klasickú tortovú formu treba piecť dlhšie.
Keď je korpus upečený, necháme ho pár minút vychladnúť a potom ho prenesieme na mriežku
Krém:
1 bal. jahodového pudingu
300ml mlieka
2 lyžice cukru
500g jemného tvarohu
2  vanilkové cukry
Z jahodového pudingu, mlieka a cukru uvaríme hustý puding, tvaroh a vanilkový cukor zmiešame spolu. Vychladnutý puding a tvaroh zašľaháme spolu a dáme do chladničky vychladiť.
Korpus si rozdelíme na tri časti, do jedného dielu vykrojíme stred, spodný plát potrieme jahodovým džemom a do stredu si dáme tenučký plátok cesta, ktorý sme odkrojili z toho stredového krúžku a aj ostatné dva pláty potrieme džemom, toto cesto je také tuhšie, hutnejšie preto sa hodí na takýto typ torty. Treba ho statočne natrieť džemom ale nie moc rozmáčať.
Na spodný plát, ktorý máme natretý džemom nanesieme časť plnky, tak aby sme nenatreli stredový kruh, nato položíme plát s vykrojeným stredom, potretý džemom a dáme plnku, teraz do stredu nasypeme lentilky alebo iné cukríky. 
Prikryjeme druhým kolieskom z upečeného cesta a celé potrieme plnkou, navrch dáme posledný plát potretý džemom. Celú tortu dôkladne potrieme krémom, dáme do chladničky. Ja som ju robila v noci, takže do rána sa chladila a hlavne odpočívala, pretože torta je lepšia až keď pekne nažije, čiže musí odpočívať.
Na druhý deň celú tortu posypeme kokosom a ozdobíme ružovými kvietkami, srdiečkami, guličkami.
Torta mala iba jednu chybu krásy, zabudli sme na sviečku. Dcéra mala za úlohu kúpiť tortové sviečky lebo ja som nemala. Sviečky síce kúpila ale zabudla ich priniesť lebo oslava sa konala u nás. Agátke to samozrejme nevadilo, je ešte maličká, najdôležitejšie aj tak boli lentilky.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára